Alibaba Cloud nereden geliyor?

Alibaba Cloud nereden geliyor?

Alibaba Cloud, Alibaba grubunun cloud computing koludur. 2009 yılının Eylül ayında Aliyun olarak kuruldu ve Alibaba’nın her yerde iş yapmasını kolaylaştırma vizyonunu destekleyecek altyapıyı sağlayacak bulut bilişim hizmetleri geliştirildi.

Şimdi, Alibaba Cloud’un son derece ölçeklenebilir bulut bilişim ve verileri yönetim hizmetleriyle Çin’in en büyük genel bulut hizmetidir. Gartner’e göre küresel olarak bulut bilişim pazarının üçüncü büyük payına sahip olmakla beraber, işletmelerin ağ oluşturma ve bilgi ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan uygun maliyetli çözümler sunar. Diğer Alibaba ürün ve hizmetleriyle entegre olmalarının kolay bir yolunu sunar.

“We are China’s largest cloud provider,offering access to China’s most advanced cloud network.”

Alibaba Cloud, Mainland Çin’e erişim de dahil olmak üzere 18 veri merkezinden oluşan uluslararası bir ağa sahiptir. Alibaba’nın geniş çevrimiçi ve mobil ticaret ekosistemi – her yıl 11.11’de gerçekleşen inanılmaz miktarda işlem Alibaba Cloud üzerinden müşterilerine destek veriyor.

“Alibaba Cloud was featured as a Visionary on Gartner’s Magic Quadrant for Cloud Infrastructure as a Service, Worldwide in 2017, and included in 2018”

alibaba cloud olympic ile ilgili görsel sonucu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.